ביטוח חיים בפרמיה קבועה

ביטוח חיים בפרמיה קבועה

ביטוח חיים פרמיה קבועה -בקצרה:

 • ביטוח חיים נועד לספק פיצוי כספי למוטבים במקרה של פטירת המבוטח, כדי לסייע למשפחתו להמשיך להתקיים ברמת חיים דומה.
 • העלות של ביטוח חיים (הפרמיה) מושפעת ממספר גורמים: סכום הביטוח הרצוי, גיל המבוטח, מצב בריאותו, מין, עישון, עיסוק, סיכונים נוספים ועוד.
 • בביטוח חיים בפרמיה משתנה, הפרמיה החודשית עולה עם השנים בהתאם לגידול בסיכון הביטוחי של המבוטח. לעומת זאת, בביטוח חיים בפרמיה קבועה, התשלום החודשי נותר קבוע לכל תקופת הביטוח.
 • היתרון של ביטוח בפרמיה קבועה הוא שהמבוטח יודע מראש את העלות לאורך שנים ולא צפוי להפתעות. בשנים הראשונות הפרמיה גבוהה יותר, אך היא הופכת לזולה יותר עם הזמן יחסית לפרמיה משתנה.
 • חברות ביטוח כיום משווקות בעיקר ביטוחי חיים בפרמיה משתנה. עקב רפורמה שבוצעה בתחום על ידי רשות שוק ההון, הופסק השיווק של פוליסות בפרמיה קבועה וההמלצה היא להזדרז ולרכוש פוליסה כזו עד להפסקת השיווק.
 • חלק מהחברות מציעות דגמים ייעודיים כמו "ריסק 15" של מנורה, שמבטיח פרמיה קבועה ל-15 שנה עם הנחות גדלות.
 • ככל שמצטרפים מוקדם יותר לביטוח חיים, ניתן ליהנות מפרמיה נמוכה יותר ומתנאי קבלה קלים יותר. מומלץ להצטרף כבר בגיל צעיר גם ללא צורך מיידי.

מהו ביטוח חיים ולמה הוא נועד?

ביטוח חיים הוא כלי פיננסי חשוב שנועד להגן על היקרים לנו ביותר במקרה של אובדן בלתי צפוי. כאשר אנו רוכשים פוליסת ביטוח חיים, אנחנו למעשה דואגים לעתידם הכלכלי של בני משפחתנו, ילדינו או כל אדם אחר התלוי בנו מבחינה כספית. תפקידה של הפוליסה הוא להבטיח שאם חלילה לא נהיה כאן יותר, האנשים שאנחנו אוהבים יוכלו להמשיך לחיות ברמת החיים לה הם רגילים, ללא קשיים או דאגות כלכליות מיותרות.
כאשר אנו בוחרים את המוטבים בפוליסה – בני הזוג, הילדים, ההורים או כל אדם קרוב אחר – אנחנו קובעים מראש את הסכום שיקבל כל אחד מהם במקרה של פטירה בטרם עת. בדרך זו, אנו מעניקים לאהובינו רשת ביטחון שתאפשר להם לשמור על איכות החיים, לממן לימודים, לכסות הוצאות שוטפות ולהתמודד עם החיים בצורה מיטבית גם אם לא נוכל עוד להיות לצידם. ביטוח חיים הוא מעשה אחריות ואהבה, המבטא את הרצון העמוק שלנו לדאוג למשפחה בכל מצב.

מה ההבדל בין ביטוח בפרמיה קבועה לביטוח בפרמיה משתנה?

כאשר באים לרכוש פוליסת ביטוח חיים, אחת ההחלטות המשמעותיות ביותר שעל המבוטח לקבל נוגעת לסוג הפרמיה – האם לבחור בפרמיה קבועה או בפרמיה משתנה. הפרמיה היא התשלום החודשי או השנתי שמשלם בעל הפוליסה לחברת הביטוח, עבור הכיסוי הביטוחי.
בפוליסת ביטוח חיים בפרמיה קבועה, גובה התשלום נשאר זהה לאורך כל חיי הפוליסה ואינו משתנה עם הזמן. המבוטח משלם אותו סכום מדי חודש, החל ממועד ההצטרפות ועד לתום תקופת הביטוח, ללא קשר לגילו או למצבו הבריאותי. לעומת זאת, בפוליסה עם פרמיה משתנה, התשלום השוטף עולה בהדרגה ככל שהמבוטח מתבגר, מתוך ההנחה שהסיכון הביטוחי גדל עם השנים.
הפרמיה הקבועה מעניקה למבוטח ודאות ויציבות. הוא יודע בדיוק מהי העלות של הביטוח לטווח הרחוק, ויכול להתאים את ההוצאה הזו לתקציב המשפחתי לאורך שנים. זהו יתרון משמעותי בעיקר עבור אנשים שמעדיפים לתכנן את ההוצאות מראש, ללא הפתעות. חשוב לציין שבשנים הראשונות לרכישת הפוליסה הפרמיה הקבועה עשויה להיות גבוהה יותר בהשוואה לפרמיה משתנה, אך לאורך זמן היא הופכת לכדאית ולזולה יותר.

הרפורמה בביטוחי חיים ומה היא אומרת על פוליסות בפרמיה קבועה?

בשנת 2013 יזמה רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון רפורמה מקיפה בתחום ביטוחי החיים, שנועדה להגביר את התחרות בענף ולהוזיל את מחירי הפוליסות עבור הצרכנים. אחד הצעדים המרכזיים של הרפורמה היה האחדת מבנה המוצרים והפרמטרים לקביעת תעריפים בין החברות.
עד לאותו זמן, שיווקו חלק מחברות הביטוח פוליסות ריסק בפרמיה קבועה, אולם ככל הנראה בשל ההגבלות החדשות והרגולציה הנוספת שהוטלה על תחום ביטוחי החיים בעקבות הרפורמה, חברות הביטוח החליטו להפסיק לחלוטין את שיווקן של פוליסות מסוג זה. בהתאם לכך, כיום לא קיימות עוד בשוק פוליסות ביטוח חיים חדשות המבטיחות פרמיה קבועה, ורובנו "נאלצים" להסתפק בפוליסות עם פרמיה משתנה בלבד.
הפסקת שיווקן של הפוליסות בפרמיה הקבועה מהווה חסרון משמעותי לחלק גדול מהמבוטחים. לאנשים רבים חשוב מאוד לשמור על יציבות ועל ודאות כלכלית לאורך זמן, במיוחד כשמדובר במוצר ביטוחי משמעותי כמו ביטוח חיים. ברור שפוליסה בפרמיה קבועה תאפשר לתכנן את ההוצאות לעתיד בצורה מסודרת יותר, ללא החשש מפני קפיצות מחירים בלתי צפויות. נותר לקוות שבעתיד תהיה חזרה של מוצרים מסוג זה, לטובת הצרכנים והמבוטחים.

למי כדאי במיוחד לרכוש ביטוח חיים בפרמיה קבועה?

ביטוח חיים בפרמיה קבועה יכול להתאים לכל אדם שמחפש פתרון ארוך טווח ויציבות בתחום הביטוחי והפיננסי. יחד עם זאת, ישנן מספר אוכלוסיות שעשויות ליהנות במיוחד ממוצר ביטוחי שכזה:

 1. זוגות צעירים עם ילדים – הקמת משפחה מלווה בהוצאות כספיות לא מבוטלות. ביטוח חיים בפרמיה קבועה יכול להבטיח הגנה למשך שנים ארוכות, בעלות צפויה וקבועה מראש. ההורים הצעירים רוצים לדעת שילדיהם יהיו מוגנים כלכלית בכל מצב, ושתהיה להם האפשרות לרכוש השכלה, דיור וכל מה שיידרש בעתיד.
 2. עצמאים ובעלי הכנסה לא קבועה – עבור אנשים שההכנסה שלהם משתנה מחודש לחודש, כמו עצמאים או פרילנסרים, יש חשיבות רבה לשמירה על הוצאה קבועה וידועה מראש. ביטוח בפרמיה קבועה ייתן להם שקט נפשי ויאפשר להם לנהל את ההוצאות בצורה מאוזנת יותר.
 3. אנשים שרוצים להימנע מעליות מחירים עתידיות – גם מי שיש לו הכנסה יציבה יעדיף ככל הנראה "לנעול" את המחיר לטווח הארוך, כדי להימנע מהתייקרויות צפויות שיכולות להכביד על התקציב המשפחתי בעתיד.
 4. מי שמעדיף כיסוי ביטוחי וודאי וקבוע – ביטוח בפרמיה קבועה נותן תחושת ביטחון ושליטה. המבוטח יודע שהוא יהיה מכוסה לאורך כל התקופה במחיר שנקבע מראש, ללא הפתעות או שינויים פתאומיים.

איך בוחרים את סכום ביטוח החיים המתאים?

מהו הסכום הנכון שכדאי לרכוש בביטוח חיים? איך מחליטים כמה כסף ישולם למוטבים במקרה של פטירה? אלו שאלות חשובות שכל מבוטח צריך לשאול את עצמו. לצערנו, אין נוסחה אחת שמתאימה לכולם, אבל ישנם מספר עקרונות מנחים שיכולים לעזור בקבלת ההחלטה:

 1. הסתכלו על ההכנסה הנוכחית שלכם והעריכו כמה מתוכה מוקדש למחייה השוטפת של בני המשפחה. הפיצוי שתרכשו צריך לאפשר למוטבים לשמור על רמת החיים הבסיסית למשך תקופה ארוכה ככל האפשר.
 2. קחו בחשבון הוצאות עתידיות צפויות, כמו שכר לימוד, חתונות, רכישת דירה וכדומה. סכום הביטוח אמור לתת מענה גם לצרכים ספציפיים אלו.
 3. בידקו האם יש חסכונות, ביטוחים נוספים או נכסים שיכולים לתמוך במוטבים מעבר לסכום הביטוח. אם כן, ניתן אולי להסתפק בפיצוי מופחת.
 4. חשבו על גילאי הילדים ועל משך הזמן שבו הם יהיו תלויים בכם מבחינה כלכלית. ילדים קטנים יזדקקו לסיוע כספי למשך שנים רבות יותר.
 5. היוועצו בסוכן ביטוח מקצועי שיוכל לבנות איתכם יחד תכנית ביטוחית מותאמת אישית, תוך שקלול מכלול הצרכים, היכולות והמשאבים העומדים לרשותכם.

בסופו של דבר, סכום הביטוח הוא עניין אישי המשקף את הנסיבות הייחודיות של כל משפחה. חשוב לקחת את הזמן הנדרש, לבצע את הערכת הסיכונים הנדרשת ולהגיע לתמהיל הנכון ביותר עבורכם ועבור האנשים שאתם אוהבים.

לסיכום

פוליסת ביטוח חיים בפרמיה קבועה היא מוצר חשוב ומשמעותי, שיכול להעניק לכל משפחה הגנה כלכלית ושקט נפשי לאורך שנים. למרות ששיווקן של פוליסות אלו הופסק לאחרונה בשוק, יש להן יתרונות בולטים על פני פוליסות בפרמיה משתנה, במיוחד בכל הנוגע ליציבות, לוודאות ולאפשרות לתכנון פיננסי ארוך טווח.
כל אחד ואחת מאיתנו חותר לאיזון כספי ורוצה להיות בטוח שבני המשפחה יוכלו להסתדר ולשגשג בכל מצב. ביטוח חיים איכותי הוא נדבך חשוב בהשגת המטרה הזו. אמנם לא ניתן כרגע לרכוש פוליסה חדשה בפרמיה קבועה, אך מומלץ בהחלט להכיר את הנושא, להבין את החשיבות שלו ולקוות שפתרונות דומים יחזרו בעתיד.

ביטוח חיים בפרמיה קבועה
מהו ביטוח חיים ולמה הוא נועד?
ביטוח חיים הוא כלי פיננסי חשוב שנועד להגן על היקרים לנו ביותר במקרה של אובדן בלתי צפוי. כאשר אנו רוכשים פוליסת ביטוח חיים, אנחנו למעשה דואגים לעתידם הכלכלי של בני משפחתנו, ילדינו או כל אדם אחר התלוי בנו מבחינה כספית. תפקידה של הפוליסה הוא להבטיח שאם חלילה לא נהיה כאן יותר, האנשים שאנחנו אוהבים יוכלו להמשיך לחיות ברמת החיים לה הם רגילים, ללא קשיים או דאגות כלכליות מיותרות.
מה ההבדל בין ביטוח בפרמיה קבועה לביטוח בפרמיה משתנה?
בפוליסת ביטוח חיים בפרמיה קבועה, גובה התשלום נשאר זהה לאורך כל חיי הפוליסה ואינו משתנה עם הזמן. המבוטח משלם אותו סכום מדי חודש, החל ממועד ההצטרפות ועד לתום תקופת הביטוח, ללא קשר לגילו או למצבו הבריאותי. לעומת זאת, בפוליסה עם פרמיה משתנה, התשלום השוטף עולה בהדרגה ככל שהמבוטח מתבגר, מתוך ההנחה שהסיכון הביטוחי גדל עם השנים.
הרפורמה בביטוחי חיים ומה היא אומרת על פוליסות בפרמיה קבועה?
בשנת 2013 יזמה רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון רפורמה מקיפה בתחום ביטוחי החיים, שנועדה להגביר את התחרות בענף ולהוזיל את מחירי הפוליסות עבור הצרכנים. אחד הצעדים המרכזיים של הרפורמה היה האחדת מבנה המוצרים והפרמטרים לקביעת תעריפים בין החברות. עד לאותו זמן, שיווקו חלק מחברות הביטוח פוליסות ריסק בפרמיה קבועה, אולם ככל הנראה בשל ההגבלות החדשות והרגולציה הנוספת שהוטלה על תחום ביטוחי החיים בעקבות הרפורמה, חברות הביטוח החליטו להפסיק לחלוטין את שיווקן של פוליסות מסוג זה.
למי כדאי במיוחד לרכוש ביטוח חיים בפרמיה קבועה?
זוגות צעירים עם ילדים – הקמת משפחה מלווה בהוצאות כספיות לא מבוטלות. ביטוח חיים בפרמיה קבועה יכול להבטיח הגנה למשך שנים ארוכות, בעלות צפויה וקבועה מראש. ההורים הצעירים רוצים לדעת שילדיהם יהיו מוגנים כלכלית בכל מצב, ושתהיה להם האפשרות לרכוש השכלה, דיור וכל מה שיידרש בעתיד.
עצמאים ובעלי הכנסה לא קבועה – עבור אנשים שההכנסה שלהם משתנה מחודש לחודש, כמו עצמאים או פרילנסרים, יש חשיבות רבה לשמירה על הוצאה קבועה וידועה מראש. ביטוח בפרמיה קבועה ייתן להם שקט נפשי ויאפשר להם לנהל את ההוצאות בצורה מאוזנת יותר.
אנשים שרוצים להימנע מעליות מחירים עתידיות – גם מי שיש לו הכנסה יציבה יעדיף ככל הנראה "לנעול" את המחיר לטווח הארוך, כדי להימנע מהתייקרויות צפויות שיכולות להכביד על התקציב המשפחתי בעתיד.
מי שמעדיף כיסוי ביטוחי וודאי וקבוע – ביטוח בפרמיה קבועה נותן תחושת ביטחון ושליטה. המבוטח יודע שהוא יהיה מכוסה לאורך כל התקופה במחיר שנקבע מראש, ללא הפתעות או שינויים פתאומיים.
איך בוחרים את סכום ביטוח החיים המתאים?
הסתכלו על ההכנסה הנוכחית שלכם והעריכו כמה מתוכה מוקדש למחייה השוטפת של בני המשפחה. הפיצוי שתרכשו צריך לאפשר למוטבים לשמור על רמת החיים הבסיסית למשך תקופה ארוכה ככל האפשר.
קחו בחשבון הוצאות עתידיות צפויות, כמו שכר לימוד, חתונות, רכישת דירה וכדומה. סכום הביטוח אמור לתת מענה גם לצרכים ספציפיים אלו.
בידקו האם יש חסכונות, ביטוחים נוספים או נכסים שיכולים לתמוך במוטבים מעבר לסכום הביטוח. אם כן, ניתן אולי להסתפק בפיצוי מופחת.
חשבו על גילאי הילדים ועל משך הזמן שבו הם יהיו תלויים בכם מבחינה כלכלית. ילדים קטנים יזדקקו לסיוע כספי למשך שנים רבות יותר.
היוועצו בסוכן ביטוח מקצועי שיוכל לבנות איתכם יחד תכנית ביטוחית מותאמת אישית, תוך שקלול מכלול הצרכים, היכולות והמשאבים העומדים לרשותכם.
 

Table of Contents

 • האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ או שיווק פנסיוני ו/או השקעות בידי בעל רישיון.המאמר מובא כמידע כללי בלבד. אין לראות באמור התחייבות להשגת תשואה, אין באמור כדי להוות תחליף לייעוץ או שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים האישיים של כל אדם, אין באמור משום ייעוץ לביצוע או אי ביצוע פעולה כלשהי. אין לראות באמור תחליף לייעוץ אישי. כל המסתמך על מידע זה עושה זאת על דעתו ועל אחריותו בלבד.
Scroll to Top

השוואת ביטוח חיים 👇